PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دزداب چرا؟

mostafa
پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۱:۲۱
سلام دزداب رو خیلی ها ازیاد بردند.اما چند وقتی است توی سایت ‏WHETHER ‎در ‏YAHOO ‎‏ بجای زاهدان این اسم میاد.؟؟!!

زیاد جدی نیست
یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰, ۱۷:۴۰
امیدوارم هدف این چینی سایت ها توهین یا قصد سوء نسبت به نام سابق این شهر نباشه --چون میدونید هرکس گذشته بدی داشته دیل نمیشه بیاییم و .....................

البته . .. .اینم بگم

زیاد م نارحت نباشید :: میگفتند دزد اب برای اینکه یکسری یاغی که اومده بودن اونجا و کارهای سرقتی انجام میدادند رو سریع دستگیری میکردن این اسم روبرای شهر گذاشتند یعنی شهر دزدگیر ها http://www.nimroozonline.ir/images/smilies/jadid/999.gifhttp://www.nimroozonline.ir/images/smilies/jadid/19.gif

چون همدلی و یکرنگی مردمانش خیلی زیاد بودهhttp://www.nimroozonline.ir/images/smilies/jadid/11111111%20%283%29.gifhttp://www.nimroozonline.ir/images/smilies/jadid/11111111%20%285%29.gif:2:

مربي خسو
دوشنبه ۲۹ اسفند ۹۰, ۱۴:۱۳
دوستان یادمون باشه در دنیای مجازی چیزی جا می افته که بیشتر استفاده بشه ودر موتورهای جستجو بیشتر دنبالش باشن اگر ما با تولیدات فرهنگی مناسب و افزایش تولید فکر واندیشه در مورد اون چیزهایی که مهمه قطعا جایی برای افراد غافل نخواهد بود.مثلا چند وقت پیش یکی از کاربران نوشته بود وقتی در مورد یعقوب لیث جستجو کرده سایتی بالا اومده که نوشته او دزد بوده است خب اگه ما سیستانیها بیشتر از یعقوب گفته بودیم اولین سایت ها و وبلاگهایی که بالا می اومد مربوط به ما وبا اطلاعات درست بود پس این کار شما یک جهادفرهنگی برای آبروی سیستان وسیستانیان واستان سیستان وبلوچستان میباشد

زیاد جدی نیست
دوشنبه ۲۹ اسفند ۹۰, ۱۶:۳۸
دوستان یادمون باشه در دنیای مجازی چیزی جا می افته که بیشتر استفاده بشه ودر موتورهای جستجو بیشتر دنبالش باشن اگر ما با تولیدات فرهنگی مناسب و افزایش تولید فکر واندیشه در مورد اون چیزهایی که مهمه قطعا جایی برای افراد غافل نخواهد بود.مثلا چند وقت پیش یکی از کاربران نوشته بود وقتی در مورد یعقوب لیث جستجو کرده سایتی بالا اومده که نوشته او دزد بوده است خب اگه ما سیستانیها بیشتر از یعقوب گفته بودیم اولین سایت ها و وبلاگهایی که بالا می اومد مربوط به ما وبا اطلاعات درست بود پس این کار شما یک جهادفرهنگی برای آبروی سیستان وسیستانیان واستان سیستان وبلوچستان میباشد

منم با شما موافقم ولی خیلی راحت میشه اون سایتهای روکه دارن بر علیه ماها تبلیغ میکنن رو فرستاد رووو هوااا

یعنی اولش با تذکر بعدش با ............ و ............. و................ و..............

نهایتا دیتا بیس سایتش یا خود سایتش رو هک میکنیم اونم با تزریق یک .......کوچیک :19:

هامون
دوشنبه ۰۷ فروردین ۹۱, ۲۱:۳۹
افراد کهنسال زاهدان در توجیه چگونگی اطلاق واژهٔ «دُزدابْ» به این شهر، بر این عقیده*اند که در گذشته در برخی از نقاط این منطقه، چشمه هايي از زیرزمین بیرون آمده و برروی زمین جاری شده و سپس در فاصله*ای نه چندان دور بار دیگر به زیرزمین فرو می*رفته*اند. از همین *روی این روستا را دزداب نامیده*اند. به عقیدهٔ برخی دیگر، پیش*تر در محل شهر کنونی زاهدان چاه آبی بود که زمین*های پیرامون آن را جنگل*های انبوه تاغ و گز پوشانده بود. در همین دوران برخی از دزدان و راهزنان به کاروان*هایی که از این مکان عبور می*کردند، هجوم آورده و اموال آنان را به غارت می*بردند. بعدها در این محل قناتی حفر شد و روستای کوچکی در اطراف آن تشکیل شد که به «دزداب» معروف شد. واژهٔ «زاهدان» که در سال 1308 خورشیدی، در زمان رضاشاه به این شهر اطلاق شد، در لغت به معنی «شهر پرهیزگاران» است. در آن سال پس از پایان دادن به ناامنی*های ایجادشده توسط دوست محمد خان باركزايي به*دست تیمسار امان ا... جهانباني، رضاشاه از راه بیرجند و زابل به دزدآب سفر کرد. در این سفر امير شوكت الملك علم، سردار قائنات و سردار مجلل نیز همراه او بودند. به روایتی رضاشاه در راه از شوکت*الملک علم درباره وجود ویرانه*های شهری آباد و قدیمی در نزدیکی دزدآب به نام زاهدان خبردار می*شود و پس از رسیدن به شهر تصمیم به زنده کردن این نام قدیمی می*گیرد و آن را برای دزدآب برمی*گزیند.

زیاد جدی نیست
سه شنبه ۰۸ فروردین ۹۱, ۱۴:۱۲
افراد کهنسال زاهدان در توجیه چگونگی اطلاق واژهٔ «دُزدابْ» به این شهر، بر این عقیده*اند که در گذشته در برخی از نقاط این منطقه، چشمه هايي از زیرزمین بیرون آمده و برروی زمین جاری شده و سپس در فاصله*ای نه چندان دور بار دیگر به زیرزمین فرو می*رفته*اند. از همین *روی این روستا را دزداب نامیده*اند. به عقیدهٔ برخی دیگر، پیش*تر در محل شهر کنونی زاهدان چاه آبی بود که زمین*های پیرامون آن را جنگل*های انبوه تاغ و گز پوشانده بود. در همین دوران برخی از دزدان و راهزنان به کاروان*هایی که از این مکان عبور می*کردند، هجوم آورده و اموال آنان را به غارت می*بردند. بعدها در این محل قناتی حفر شد و روستای کوچکی در اطراف آن تشکیل شد که به «دزداب» معروف شد. واژهٔ «زاهدان» که در سال 1308 خورشیدی، در زمان رضاشاه به این شهر اطلاق شد، در لغت به معنی «شهر پرهیزگاران» است. در آن سال پس از پایان دادن به ناامنی*های ایجادشده توسط دوست محمد خان باركزايي به*دست تیمسار امان ا... جهانباني، رضاشاه از راه بیرجند و زابل به دزدآب سفر کرد. در این سفر امير شوكت الملك علم، سردار قائنات و سردار مجلل نیز همراه او بودند. به روایتی رضاشاه در راه از شوکت*الملک علم درباره وجود ویرانه*های شهری آباد و قدیمی در نزدیکی دزدآب به نام زاهدان خبردار می*شود و پس از رسیدن به شهر تصمیم به زنده کردن این نام قدیمی می*گیرد و آن را برای دزدآب برمی*گزیند.

شرمنده حاج خانم منبعش رو هم میشه ذکر کنید؟؟؟

هامون
سه شنبه ۰۸ فروردین ۹۱, ۱۴:۳۱
اینترنت...

زیاد جدی نیست
سه شنبه ۰۸ فروردین ۹۱, ۲۱:۳۷
اینترنت...

پس نمیشه بهش استناد کرد-- چون توی فضای مجازی هر حراجیفی رو میان برای عموم تفت میدن بدون هیچ پایه اساسی ((گوچه بازکیی))
مطالب اینترنت مگر اینکه با ذکر منبع باشه اونوقت میشه موثق و قابل استناد کردن .....

mostafa
سه شنبه ۰۸ فروردین ۹۱, ۲۳:۰۸
سلام من فکر کنم یه شهر به نام زاهدان توی امریکا باشه به همین دلیل نام زاهدان ما را به دزداب تغییر داده اند.

زیاد جدی نیست
سه شنبه ۰۸ فروردین ۹۱, ۲۳:۲۴
سلام من فکر کنم یه شهر به نام زاهدان توی امریکا باشه به همین دلیل نام زاهدان ما را به دزداب تغییر داده اند.

میدونی هرچیزی ممکنه ولی من با بزرگای و ریش سفید های زابلی که یه بحثی داشتم.. در این زمینه نظریه های یکسانی داشتند که اگه بخام اینجا بیان کنم هی چپ رو راست واسم پیام خصوصی میزنن که ............ برای همین سعی میکنم بیشتر شنونده باشم تا اینکه بخام بیام و و و و

mostafa
سه شنبه ۰۸ فروردین ۹۱, ۲۳:۴۵
باید بگیم وبحث کنیم

زیاد جدی نیست
دوشنبه ۰۵ خرداد ۹۳, ۲۱:۳۶
یادش بخیر.........

هامون
دوشنبه ۰۵ خرداد ۹۳, ۲۲:۰۸
دزدآب ؟؟ اسم قدیمی هست شنیدم یه بار

سیستانیها
دوشنبه ۰۵ خرداد ۹۳, ۲۳:۲۵
در خصوص بحث دزداب همون نظر هامون که از اینترنت اورده بودند را از نوشته های چندنفر از محققین هم خوندم انشاالله برای شما اگه موفق شدم منبع هم میارم ولی اصل مطلب همون موضوع بوده است

توحیدی حسامیه
دوشنبه ۰۵ خرداد ۹۳, ۲۳:۲۸
در خصوص بحث دزداب همون نظر هامون که از اینترنت اورده بودند را از نوشته های چندنفر از محققین هم خوندم انشاالله برای شما اگه موفق شدم منبع هم میارم ولی اصل مطلب همون موضوع بوده است
......این نظرات خیلی به اصل موضوع است

وحدت
سه شنبه ۰۶ خرداد ۹۳, ۱۲:۰۰

من هم همین موضوعات را شنیدم واصل قضیه هم همین بوده است ظاهرا

42d3e78f26a4b20d412==