PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دودنی

هامون
جمعه ۰۲ دی ۹۰, ۱۱:۴۴
سالها پیش وقتی بچه بودم تو خونه ی بعضی از همشهری هام که میرفتیم (به خصوص خونه های روستایی)یادمه یه چیزهایی شبیه تصویری که مشاهده می فرمایید تو خونه ی خیلی ها به عنوان تزیین نصب بود ،البته به گفته ی بزرگترها خاصییت چشم زخم و دفع چشم بد ازخونه هاشون و هم داشت من حتم دارم شمام با من هم عقیده باشید اگه این کارو به عنوان صنایع دستی سیستان بدونیم (هر چند که تو منابع معتبر اسمی از این جور کارها دیده نمیشه)http://www.upsara.com/images/2ojngz8bo7kmyus7qr1.jpg
متآسفانه من اطلاعی از اسم این کار ،نوع ساختش،توسط چه کسانی ساخته میشد،نحوه ی ساخت ،زمان و فصل ساختش،و در کل تاریخچه ی درستی از این کار و ندارم ممنون میشم عزیزانی که این مطلب و مطالعه می فرمایند اگه در این زمینه آگاهی دارند در اختیار همه قرار بدن .
***خوشبختـــــــــــــی رفیــــــــــــق راهتــــان***
سیستان،صنایع دستی،صنایع دستی سیستان،تعریف صنایع دستی،صنایع دستی شهرهای مختلف،صنایع اصفهان

sanchooli
جمعه ۰۲ دی ۹۰, ۱۳:۱۱
درو.د بر هامون عزیز، مطالب بسیار زیبا و جالبی است. در شهرستان ما نیز در چند دهه پیش چنین بود و در هر اتاقی مخصوصا در پذیرایی ها دیده می شد اما متاسفانه با ورود تجملات و تزئینات خارجی بخصوص نوع چینی آن و تغییر نوع زندگی و همچنین تغییر نوع ساختمان سازی، این نوع تزئینات زیبا از بین رفت. امید است کسانی که به این هنر آشنا هستند، روش تهیه و درست کردن این نوع تزئینات را در همین سایت به اطلاع دیگر دوستان برسانند. با آرزوی موفقیت برای شما

42d3e78f26a4b20d412==