PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ▆▇ بحث و تبادل نظر پیرامون حجاب و عفاف ..... (غیرت سیستانی )▆▇

زیاد جدی نیست
سه شنبه ۱۶ مهر ۹۲, ۲۲:۲۷
به نام خدا....

با توجه که از اسم تاپیک پیداست اهداف خودمو در راستای ایجاد این تاپیک مطرح میکنم ::

هدف اول ::
راستش خیلی توی انجمن های مختلف بحث حجاب و عفاف رو راه انداختم و نظرات خیلی از دوستان در اقصی نقاط ایران گرفتم ولی غریب به اتفاق همه شون قشر جوان بودن که هنوز آشنایی چندانی با زندگی و.... نداشتن از این رو خیلی خوشحال میشم نظر فرهیختگانی چون شما عزیزان رو هم داشته باشم .......

هدف دوم ::
حقیقتا ما قبلا فکر میکردیم شهرستانی ها توو بحث حجاب عفاف تعصب ندارن ولی این چند ساله شاهد موارد زیادی از همین بی حجابی و تیپ های آنچنانی بین خانمای سیستانی بودیم که اصلا فکرشم نمیکردیم تا این حد برسیم ...

متاسفانه همین ماه اخیر یه کلیپ مســ......ن از یه خانم و آقای سیستانی دیدم اصلا شوکه شده بودم اگه لب خونی حرفاشون مشخص نبود تا صد سال باور نمیکردم یه جای مثه جنگل اینا بود فکر کنم مال گرگان اونورا بود ..

بحث مون این نیست هستن کسایی که برای تامین مخارج خونوادشون دست به چین اعمالی میزنن ولی همیشه که نمیشه اینو ملاک دونست!! اما احتمال نمیدید شاید یکی از ریشه هاش همین عدم رعایت حجاب و عفاف و عدم پوششش مناسب باشه؟؟

همین چند وقت پیش توی بیمارستان امام علی هم یه مورد بود که طرف رو به اجبار................. هرکسی هم رد میشد میگفت این خودش همش تیپ دانشجوییی اون مدلی میزده حقشه ...

واقعا چرا... تعصب و غیرت سیستانی کجا رفته؟؟؟؟ چرا خونواده ها بخصوص آقایون بی بخار شدن؟؟؟
گاهی میرم توی بعضی از فروشگاه های زاهدان میبینی دختره تیپ زده در حد لاس وگاس امریکا بعد ریشه یابی میکنی میبینی طرف مال ناف زابل هست (مثلا ده دوست محمد)....خداشاهده مورد دیدم دختره جلوی پدره با یه وضعی میگرده که اصلا بیاو ببین بعد میرم جلو پدره به شوخی میگم اتیش بگیره این زابل شما !!! اینقدر اتیشی میشه که بیا ببین یکی نیس بگه تو برو این دختر دقلک ت رو جمع کن

مجدد مطرح میکنم چرا سیستانیا ها توی بحث حجاب و عفاف بی بخار شدن؟؟؟
مقصر کیست؟؟؟ رسانه؟؟ماهواره؟؟ اینترنت؟؟؟ خونواده ها؟؟؟ موبایل ؟؟ یا نه همه دارن از رگ ریشه خودشون فرار میکنن(چون کسر شان میدوننشون) و خود برتر بینی رو مثه شهرستانی ها بودن و رفتار کردن میدونن؟؟ راهکار پیشنهادی شما بعنوان دلسوزان سیستان و سیستانی چیست ؟؟

خوشحال میشم یا نظراتتون رو بشنونم یا راهکارهاتونو...

قلعه نو
سه شنبه ۱۶ مهر ۹۲, ۲۲:۵۵
ایمان عزیز

کاش لحظاتی را در استانهای شمال کشور بودید و از دید قومیتی به ایم مقوله نگاه میکردید و شاهد حجاب می شودید از قدیم و ایام میگن پنج شتا انگشت برابر نیست و یا ان مثلک زابلی خره که رد خه کوره نمبینه خوخه تایی مدونه شاید به این مثلک ربطی نداشته باشد این فقط در قوم سیستانی نیست و این را باور داریم که قوم سیستانی در هر کجا که باشد با این طرز افکار مخالف است و اقوامی به این میگن بی فرهنگی که همه مون شاهد هستیم یادم نیست توی کتاب مربوط به فرهنگ خوندم که چرا سیستانی ها ساده پوشن و دیگران به ان به چشم دیگری نگاه میکنند و همه مون میدونیم توی شهر زابل از همه اقوام وجود دارن مثل بیرجندی بلوچ یزدی کرمانی شیرازی و.... پس برین شهرها دیگر کشور رو ببینید که چه اوضاعی دارن بعد به سیستان و سیستانی نگاه کنید سیستانی عزیز بنده مخالفم توی روستا و منطقه ای که ما توی شمال کشور زندگی میکنیم هنوز حجاب در قوم سیستانی رواج دارد و تاکیدات زیادی از بزرگان و دوستان بسیجی میشه خدایش همین امشب بحث امر به معروف و نهی از منکر و جلسه ای با ارشاد کنندگان روستا از طرف بسیج گذاشته شده بود که نظرات دوستان بسیار زیبا بود و مقوله حجاب هم مطرح شد پس این دلیل نمیشه که هرکسی که زابلی سخن میگخ سیستانیه و اصیل سیستانیه مثلا 6درصد از روستا ما را کاشمریها تشکیل میدن وهمشون زابلی حرف میزنن پس این دلیل نمیشه .... این دلیل شخصی بنده بود

زیاد جدی نیست
چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۲, ۲۱:۰۵
ایمان عزیز
کاش لحظاتی را در استانهای شمال کشور بودید و از دید قومیتی به ایم مقوله نگاه میکردید و شاهد حجاب می شودید از قدیم و ایام میگن پنج شتا انگشت برابر نیست و یا ان مثلک زابلی خره که رد خه کوره نمبینه خوخه تایی مدونه شاید به این مثلک خوندم که چرا سیستانی ها ساده پوشن و دیگران به ان به چشم دیگری نگاه میکنند و همه مون میدونیم توی شهر زابل از همه اقوام وجود دارن مثل بیرجندی بلوچ یزدی کرمانی شیرازی و.... پس برین شهرها دیگر کشور رو ببینید که چه اوضاعی دارن بعد به سیستان و سیستانی نگاه کنید سیستانی عزیز بنده مخالفم توی روستا و منطقه ای که ما توی شمال کشور زندگی میکنیم هنوز حجاب در قوم سیستانی رواج دارد

اون مثل که با لهجه زدین رو متوجه نشدم ...اما فکر میکنم یجور کنایه بودش..که اهمیتی واسم نداره....
من کلی بحث نکردم کلیه فوکوسم رو سیستانی های خودمون بود به روستا کار نداریم چون در حد مررررگ از زندگی توی روستا نفرت دارم و میدونم اونجا بخان هم نمیتونن بی حجابی رواج بدن... داریم شهر رو مثال میزنم از ادارات گرفته تا فروشگاهها - شرکت ها و مهمونی هااا .....

میدونم تعصب بیش از اندازه شما سروران عزیز باعث میشه که نتونین راهکار و نظر مناسب و راهبردی ای بدید اما اون طرف قضیه رو هم ببینید که این وضع اوضاع مثه یه غده سرطانی دار ه همین به تموم قسمت ها سرایت میکنه
امروز موها رو میندازن و کلیپس فضایی میزنن... بعدش مانتوی کوتاه همراه شال صورتی همینجوری ادامه پیدا میکنه که میرسه به ساپورت و.........................س...ا...ن....س.... ......ر..

قلعه نو
چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۲, ۲۱:۳۷
سلام
اقا ایمان از بنده شهر سوخته کجاست سیستان کجاست و .یعقوب لیث کی بوده مارو توی یک حد روستا ی ببینیدتوی این بحث ها زیادتخصص نداریم بنده هم ناراحت از این وضع هستم چه باید کرد میدونم قصدی نداشتین ولی فقط این رو به عنوان یک برادر میگم(( دگه منه و کاره که کارنیه خودخه کارنمدا ))حق با شماست بزرگوار ((یا علی )):confused:

هامون
چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۲, ۲۲:۰۸
همین الان از اخبار شنیدم که ایران رکورد دار جراحی زیبایی بینی در دنیاست و متاسفانه مراجعه مردان برای جراحی بینی و درست کردن بینی دخترانه چند برابر شده ..!!!

حالا آقایون و بگووووووووووووووووووووووو ووووووو.....................!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

زیاد جدی نیست
چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۲, ۲۲:۵۱
بنده هم ناراحت از این وضع هستم چه باید کرد میدونم قصدی نداشتین ولی فقط این رو به عنوان یک برادر میگم(( دگه منه و کاره که کارنیه خودخه کارنمدا ))

منم مثه شما ناراحت.... اما خودمو کنار نمیکشم امر به معروف نهی از منکر رو چه کنیم یعنی ما وظیفه نداریم حالا قلبی ش رو لاک میگیریم اما زبانی چی؟؟ چجور میشه به دختر سیستانی ( زابلی) با صفاتی چون شتا - پوچه ورمالسته و.... تذکر زبانی داد؟؟؟ من خودم دوسه بار خواستم برم جلو ولی گفتم له له گم کو عالا م زنه سر وه..................(درست گفتم تا اینجا>>؟؟؟ :دی)

همین الان از اخبار شنیدم که ایران رکورد دار جراحی زیبایی بینی در دنیاست و متاسفانه مراجعه مردان برای جراحی بینی و درست کردن بینی دخترانه چند برابر شده ..!!!

حالا آقایون و بگووووووووووووووووووووووو ووووووو.....................!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

میل به زیبایی عمده ترین دلیلشه ..... البته زمونه داره برعکس میشه یه زمانی جناب خروس میرفت سینه سپر میکرد بین جماعت مرغ ها الان یجورایی اقایون مرغ میشن...و خانما خروس

هامون
جمعه ۱۹ مهر ۹۲, ۲۱:۱۳
بعضی چیزها تو دنیا یه خورده طبیعی اند
طبیعت در حال دگرگونیه
آدم ها هم در حال دگرگونی
حالا هر کی بنا به شخصیت و فرهنگ خانوادگیش در مسیری خاص دستخوش این دگرگونی میشه
گاهی پسندیده گاهی ناپسند...

42d3e78f26a4b20d412==