بنیادنیمروز در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و..با شماره های 09360876222 و در خدمت شما دوستان وهمراهان عزیز09214708191
مشاهده RSS Feed

ایران همیشه سربلند و محبوب

زندگینامه شهید محبعلی سیاسر جهانتیغ

به این مطلب امتیاز بدهید
زندگینامه شهید محبعلی سیاسر جهانتیغ :
شهید محبعلی در سال 1342 در خانواده ای مذهبی در شهر علی آباد کتول استان گلستان دیده به جهان گشود دوران ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت سپری کرد عضو بسیج پایگاه مسجد امام حسن عسکری ع شهرستان بعنوان بسیجی فعال در درسهای قران و تفسیر در کارگاه معرفتی حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی امام جمعه وقت و نماینده خبرگان رهبری در استان گلستان ، حضور مستمر در نماز های جمعه و جماعت داشتند ، در سال سوم دبیرستان وارد ارتش جمهوری اسلامی شد در اوج درگیری ایران و عراق بعنوان مسئول توپخانه در شرایط سخت کوههای سنندج با تمام وجود در راه تعالی میهن اسلامی از هیچ کوششی دریغ ننمود .
برادری نمونه ، اخلاق مدار ، مومن و متعهد به ولایت و مرجعیت از خصایص برجسته ایشان بود .ارتباطی صمیمی با مردم داشتند . در کمک و رفع مشکلات اقوام که در روستاهای حاجی آباد و الوستان زندگی می کردند دریغ نداشت و بارها بدلیل عدم وجود لوله کشی گاز ، کپسول گاز عمه یا عمویش را با موتورسیکلت از روستا گرفته و پس از پر نمودن تحویل آنها میدادند و بعضا در کار کشاورزی به آنها یاری میرساند .در هر بار مراجعه از جبهه با وجود خدمت در شرایط سخت با هدایایی از قبیل ساعت مچی یا لباس دل خواهر یا برادر کوچکتر خود را شاد مینمود
قسمتی از خاطرات از زبان شهید : در زمان درگیری ها با کوموله و دموکرات در سنندج شهید به همراه با دو نفر از همرزمان سوار بر جیپ نظامی مشغول گشت زنی بودند . ایشان در پشت یک دستگاه تیربار در قسمت عقب خودرو مسقر بودند که اشرار مسلح غافل از حضور شهید در عقب خودرو جلوی خودرو را میگیرند . شهید به آنها دستور ایست و خلع سلاح ، و در غیر این صورت شلیک به طرفشان می دهد که اشرار دستها را به بالا برده و تسلیم نیروهای خودی میشوند .
در حین خدمت ، بصورت شبانه مشغول ادامه درس در دوره شبانه بودند .
در سال 1371 در حین درگیری با اشرار و واژگون شدن خودرو به فیض عظمای شهادت نائل گردید.
قسمتی از وصیت نامه شهید :به پدر و مادرم سفارش می کنم که در از دست دادن من صبور و شکیبا باشند و اگر از طرف اینجانب ناراحتی دا شتند مرا حلال نمایند .

راه حسین (ع) راه دل است

قاسم آریان نژاد ( برادر شهید)

Submit "زندگینامه شهید محبعلی سیاسر جهانتیغ" to Live Submit "زندگینامه شهید محبعلی سیاسر جهانتیغ" to گوگل - Google Submit "زندگینامه شهید محبعلی سیاسر جهانتیغ" to Facebook Submit "زندگینامه شهید محبعلی سیاسر جهانتیغ" to Twitter Submit "زندگینامه شهید محبعلی سیاسر جهانتیغ" to یاهو - Yahoo

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

  1. قاسم آریان نژاد آواتار ها
    خداوند متعال ارواح طیبه همه شهدای اسلام را با ارباب بی کفن حضرت اباعبدالله الحسین ع محشور گرداند
  2. foorughpoodineh آواتار ها
    دعا میکنم روح همه شهدا شاد باشه ومام لیاقت اینکه به آرمانهاشون احترام بگذاریم رو داشته باشیم
  3. قاسم آریان نژاد آواتار ها
    خداوند متعال ارواح طیبه شهدای عزیز را با انبیا و اولیایش محشور نماید ان شا الله