آیا می دانید ؟
بنیادنیمروز در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و..با شماره های 09360876222 و در خدمت شما دوستان وهمراهان عزیز09214708191
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: خاطره سیستونی

مدیــــــــرانجمـــــن مدال ها:
    User with most referrers

سطح
    59
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveCreated Blog entry1 year registeredRecommendation Second Class
    نوشته های وبلاگ
    1
    سپاس ها
    619
    سپاس شده 3,565 در 1,057 پست

خاطره سیستونی

سلام له له و دده مه باز دلمه نستادکو بگوفتو یک خاطره جلاف دگه بر شمه بنویسو

حدود 6 ماه پیش که در یک از ابادیه قزلباش نشین گالیکش رفته بودو ور دیدن یک کار نمای ویلایی امو روز بو که هر که ره در همو خیابو میدیدو ومه خه یک چش دگه سه میکه خه خودخه بگوفتو ای چه حرکتیه که بعد از چند روز خه دوته از گوچگونه سیستونی برفته سر همو کار مه دگه اخلاق مه بو که اگه اهنگ زابلی گوش نکنه روز مه فور نمشیه شروع بکرده و اشتن اهنگ زابلی یک چند دقیقه که بگزشتک بدیدونگهبان ساختمو داد مکشه این چه اهنگیه خفش کن مه ایچی نگفته و اهنگه عوض بکرده نو تصنیف زابلی بشه از استاد ذوالفقاری باز بدیده ای نگهبانو چند ته از اوستا کارو عکس العمل شونی مده بگوفتو دگه ودرد نمخره تا غروب اهنگه مه بودک زابلی ای روال تا چند روز ادامه دشتک که بر همه کسونه که اونجا کار میکرده عادی بشه نو یک روز که وسایل کم بیاردنو زنگ بزده صاحب کار وسایل بیره دگه چند ساعته بیکار بوده که برفته طبقه بالا ور استراحت ام روز بو که زون نگبو خه مه وابشدکو خه مه رفیق شیش بشدک تایکه چند روز بعد بحث قومیت بیارده وسط که شما چی دارید ما چه داریم دمه بدیدیدو وردشتک بگه ما اگه هر چی داریم به همون اتحاد تون نمیرسه داداش ممد مه جا بخواردنو خودخه بزدو و او ره نو بگفتو اوشتو بگفتگ حدود چند سال پیش بایکی از زابلی های شما تهران کار میکردم که خیلی با هم خوب بودیم و بعد از چند مدت بر گشتیم گلستان اون توی روستای خودشون و من توی روستا خودمون زندگی کردیم یه روز دیدم واسم نامه اومده که این بنده خدا بر اثر سانحه تصادف فوت کرده ما با چند تا از دوستان رفتم فاتحه خوانی دیدیم چه جمعیتی که فقط از این جمعیتها تو ی تلویزیون دیده بودم با چه عزتی از مردم پذیرایی می کننن دیدم هر کی که میاد یا به اون اقایی که یک طرف وایستاده پول میده یا وسایل تعجب کردم و به یک بهانه رفتم نزدیکتر از یکی از اقایون ریش سفید شون پرسیدم اینها دارن چکار می کونن گفت توی طایفه ما هر کس دست تنگ و محتاج باشه و خانواده مرحو م نتواند هزینه خرج و دفن میت را بدهد طایفه خود همه کار را بر عهده گرفته و تمام مراسمات را بر گزار کرده و دگر هیچ هزینه ای را خانواده مرحوم پرداخت نمیکنند نه تنها در مراسمات مر گ و میر بلکه چه در عروسی و کارهای خیر دیگر میگه خیلی اونجا تعجب کردم خونه که اومدم واسه خانواده تعریف کردم ویاد مرگ عمومون افتادم وقتی عموم که همه بچه ها پولدار بودن و پدرشون فوت کرد حتی یک خرج خشک و خالی واسش نگرفتن و با چه وضعی دفن شد اتحاد و فرهنگ بین ما رو ببین و این زابلی ها رو دگه از همون روزها بود که زورم میومد که شما چقدر اتحاد دارین دیگه از همونجا بود که از دیگر کارهای سیستانیها واسش تعریف کردم خیلی خیلی تعجب کرد ما باید افتخار کنیم که همیشه بر سر زبان دیگرانیم و دیگران به بعضی از کارهای ما در حسرت هستند ببخشه که سر شمه ره ودرد بیاردو له له و دده مه
    ویرایش توسط قلعه نو : یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۲ در ساعت ۰۹:۴۵

2. 3 کاربر از پست مفید قلعه نو سپاس کرده اند .

mostafa (یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۲),مرتضوی (یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۲),ناصرپودینه (یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۲)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)