آیا می دانید ؟
بنیادنیمروز در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و..با شماره های 09360876222 و در خدمت شما دوستان وهمراهان عزیز09214708191
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: گفتگوی روزنامه خراسان باجانباز غلامعلی پودینه

مدیــــــــرانجمـــــن مدال ها:
    Posting Award

سطح
    94
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 408
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveRecommendation Second ClassSocialCreated Blog entry
    نوشته های وبلاگ
    1
    سپاس ها
    1,755
    سپاس شده 5,357 در 1,807 پست

گفتگوی روزنامه خراسان باجانباز غلامعلی پودینه

بوي مشک و نشان شهيد
    ازجانبازان به عنوان شهيدان زنده ياد مي شود. همان ها که بي هيچ چشم داشتي رفتند، سلامتي و رفاه خود را فداي ميهن، اعتقادات و مردمشان کردند تا پاسدار ارزش ها، خاک و ناموسشان باشند و امروز باز هم بي هيچ چشم داشتي با زخم هايي بر تن و جانشان در ميان همين مردم زندگي مي کنند.جانبازان، يادگاران روزهاي عشق و حماسه اند،خاطرات مجسّم سال هايي که درهاي آسمان به روي عاشقان باز بود و فرشتگان در آسمانِ زمين گرم گل چيدن بودند.پس مبارک باد نورانيت خانه هايي که در سايه شمع وجود جانبازان، ذرّه ذرّه به آسمان نزديک تر مي شوند.امروز که سالروز ميلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز است فرصت مناسبي است که نسل امروز علاوه بر الگوپذيري از رشادت ها و جانبازي هاي حضرت عباس(ع)، در وقايع دفاع مقدّس و دلاوري ها و شجاعت هاي جانبازان عزيز و غيرتمند ايران اسلامي نيز به مطالعه بپردازند و درس ها و پيام هاي زندگي ساز را از متن اين تاريخ ماندگار استخراج کنند.«غلامعلي پودينه»، يکي از قديمي هاي جنگ و يکي از جانبازان دوران دفاع مقدس است که در 9 آذر 1361 مقارن با روز بسيج در 16 سالگي همچون بسياري از نوجوانان و جوانان راهي جبهه مي شود و در عمليات «والفجر يک گردان خط شکن» بر اثر اصابت تير به پا به درجه جانبازي نايل مي آيد.پودينه هم اکنون کارشناس ساخت و توليد رشته ماشين ابزار است و داراي دو فرزند دختر است. روز ميلاد باسعادت حضرت ابوالفضل (ع) و گراميداشت جانبازان دليلي شد تا ساعتي با اين جانباز عزيز همنشين شويم تا بدانيم امروز بر شهيدان زنده ما چه مي گذرد؟
    لطفاً خودتان را براي مخاطبان ما بيشتر معرفي بفرماييد؟
    «غلامعلي پودينه»، هستم متولد سال 1344 داراي مدرک کارشناسي ساخت و توليد رشته ماشين ابزار که افتخار اين را داشتم در سال 1361 مقارن با روز بسيج براي اولين بار به جبهه اعزام شوم و براي دفاع از کيان و آب و خاکمان خدمت کنم.
    انگيزه شما براي حضور در جبهه و دفاع از ميهن چه بود؟
    من در خانواده اي مذهبي پرورش يافته بودم و تنها انگيزه ام از حضور در جبهه، اعتقاد به مذهب، دين و دفاع از ميهن و وطن بود.
    لطفاً درباره خاطرات تلخ و شيرين جبهه برايمان صحبت کنيد؟
    تمامي روزها و ساعت هاي جنگ تحميلي مملو از خاطرات تلخ و شيرين است اما از خاطرات شيرين دوران حضور در جبهه اين بود که در عمليات والفجر يک که حدود ساعت 23:30 براي حمله به پشت ميدان مين دشمن رفته بوديم به مدت 11 دقيقه پشت ميدان مين از شدت خستگي خوابيدم تا عمليات آغاز شود که اين از شيرين ترين خاطرات من بود و اما تلخ ترين خاطره اينکه پيکر شهداي عزيزمان را که در عمليات شهيد شدند هيچ گاه نتوانستيم تحويل بگيريم و عراقي ها هم پيکر شهدا را آتش زدند. ما آتش گرفتن پيکرهاي دوستان مان را با چشمان خود مي ديديم اما کاري از دستمان بر نمي آمد و اين از تلخ ترين خاطرات من از آن روزهاست.
    نحوه اعزام شما به جبهه چگونه بود؟
    ابتدا براي اعزام به جبهه ثبت نام کرديم و بعد از آن براي آموزش 45 روزه به کرمان اعزام شديم و پس از اتمام آموزش نيز به جبهه اعزام شديم.
    براي ما درباره مشکلات خانواده هاي جانبازان وايثارگران بگوييد؟
    از جمله مشکلات خانواده جانبازان اين است که سهام عدالت به خانواده هاي شهدا و ايثارگران داده نشده است. معوقات جانبازان نيز که از زمان مجروحيت به بعد بايد پرداخت مي شد،اما تاکنون از آن خبري نيست و متأسفانه هيچ اقدامي هم انجام نگرفته است.
    يکي ديگر از مشکلات جانبازان نداشتن فروشگاه تعاوني است زيرا تاکنون خانواده هاي جانبازان و شهدا هيچ فروشگاه تعاوني مخصوص به خود نداشتند درصورتي که اکنون هر سازماني را ببينيد براي کارکنانش فروشگاه تعاوني زده است و اين يکي از خواسته هاي ما از بنياد شهيد است.
    از ديگر مشکلات ما، تردد خودروهاي جانبازان زير 50 درصد فاقد پلاک جانبازي در سطح شهر است و مشکلاتي که به دنبال آن براي جانبازان ايجاد مي کند که من از همين جا از مسئولان خواهش مي کنم به اين مشکلات رسيدگي کنند.
    به عنوان يک جانباز چه انتظاراتي از بنياد شهيد داريد؟
    من از همه مسئولان تقاضا دارم به برادران جانبازان ما که درصد جانبازي و ازکارافتادگي آنها بالا است توجه بيشتري کنند.
    نمونه ترين جانباز انقلاب از نظر شما؟
    به نظر من نمونه ترين جانباز رهبر انقلاب اسلامي هستند. «آيت ا... خامنه اي» يکي از جانبازان بزرگ انقلاب اسلامي هستند.ايشان در تاريخ ششم تير 1360، هنگامي که در مسجد ابوذر تهران سخنراني مي کردند، بر اثر انفجار بمبي که منافقان کوردل کار گذاشته بودند مجروح شدند.
    و اما سخن آخر....
    شهداي ما انسان هاي وارسته اي بودند که آسماني شدند و بزرگ ترين سرمايه خود را که همان جانشان بود فداي انقلاب و رهبر کردند تا ايران اسلامي پايدار باشد پس ما هم به تبعيت آنها و گوش به فرمان مقتدا و رهبرمان بايد براي ادامه راه آنها و رساندن اين پرچم به دست ولي عصر(عج) جهاد و تلاش کنيم.

2. 2 کاربر از پست مفید ناصرپودینه سپاس کرده اند .

توحیدی حسامیه (دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۳),سیستانیها (دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۳)

کاربر ســایت
    سطح
    52
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 46.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassCreated Blog entryRecommendation Second ClassVeteran
    نوشته های وبلاگ
    3
    سپاس ها
    1,096
    سپاس شده 1,806 در 602 پست
    حالت من
    Azkhodrazi

Gadid به دریا رفته میداند مصیبت های دریا را

سلام سروران ایام شعبانیه .مبارک ..درد دل این عزیزان بیش از تصور ما است..

خانواده این عزیزان لایق ستایشند اینها باخدا معامله کرده اند .قیمت ندارد..

ک

من به نوبه خودم دست این عزیزان بی ادعا رامیبوسم

...... به دریا رفته میداند مصیب های دریا را
    ....
    چووه قرضه..
    دووه قرضه....قرضه قرضه... .پیران زمان گویند...کتک کاری قرض است .فحاشی هم قرض است بدهکاری هم قرض است...............

4. 2 کاربر از پست مفید توحیدی حسامیه سپاس کرده اند .

سیستانیان (دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۳),ناصرپودینه (دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۳)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)