آیا می دانید ؟
بنیادنیمروز در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و..با شماره های 09360876222 و در خدمت شما دوستان وهمراهان عزیز09214708191
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: بسیج | الگوی امنیت پایدار مردمی در جنوب شرق کشور

کاربر ســایت
    سطح
    55
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    Overall activity: 99.9%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    سپاس ها
    1,230
    سپاس شده 1,225 در 462 پست
    حالت من
    Narahat

بسیج | الگوی امنیت پایدار مردمی در جنوب شرق کشور

ابعاد شخصیتی شهید شوشتری در گفتگوی دفاع پرس با فرمانده نیروی زمینی سپاه: 26 مهر 1393 ساعت 01:01

"امنیت پایدار مردمی" یادگار شهید شوشتری در جنوب شرق/روایت سردار پاکپور از شهید نشدن خود در کنار شهید شوشتری

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تشریح ابعاد شخصیتی شهید شوشتری گفت: این شهید معمار طرح امنیت پایدار مردمی بود و توانست درصد بالایی از این طرح را به اجرا برساند.
    به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، فرمانده نیروی زمینی سپاه وقتی از سردار شهید شوشتری می*گوید اشک در چشمانش حلقه می*زند. از نگاه سردار به شهادت پس از گذشت سال*ها رزم و مجاهدت در دوران دفاع مقدس می*پرسیم؛ لبخندی بر لبانش می*نشیند و می*گوید: «خدا کند اگر کاری انجام دادیم یا اگر قدمی برداشته باشیم برای رضای خدا باشد. خدا هم مزدی که برای این قدم*ها و تلاش*ها دارد حتماً در کسوت ما شهادت است. ان*شاءالله شهادت را نصیب ما کند.» در آستانه پنجمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر «نورعلی شوشتری» گروه امنیتی و دفاعی دفاع پرس بر آن شد تا با سردار سرتیپ محمد پاکپورفرمانده نیروی زمینی سپاه گفت*وگویی راجع به خصوصیات فردی و اقدامات شهید شوشتری انجام دهد. متن زیر حاصل گفت*وگوی خبرنگاران ما با سردار پاکپور است.
    - سردار! اقدامات شهید شوشتری در تأمین امنیت جنوب شرق تا چه میزان تأثیرگذار بود؟ یادگاری که از شهید شوشتری در جنوب شرق باقی مانده، همین طرح مهم «امنیت پایدار مردمی» است؛ طرحی که اساس آن سپردن مسئولیت امنیت به مردم عزیز سیستان و بلوچستان است. شهید شوشتری با این راهبرد که ما باید امنیت را از طریق طوایف و عشایر منطقه در استان سیستان و بلوچستان ایجاد کنیم، طرح را ارائه داد. بحمدالله این طرح به*عنوان طرح اساسی نیروی زمینی سپاه و قرارگاه قدس در منطقه به اجرا گذاشته و از ظرفیت طوایف منطقه برای امنیت منطقه استفاده شد. شکل جغرافیای انسانی و سیاسی منطقه سیستان و بلوچستان بر اساس نحوه استقرار طوایف است. ممکن است طایفه*ای باشد که در چند نقطه از سیستان و بلوچستان اسکان داشته باشد، ممکن است برخی از طوایف باشند که در یک منطقه باشند، ولی در مجموع ما از این طریق برای ایجاد امنیت پایدار ورود پیدا کردیم.
    معمار این طرح هم شهید شوشتری بود و خودش هم همان سال اول مأموریت سپاه، برای اینکه این طرح را عملیاتی کند به*عنوان فرمانده قرارگاه قدس منصوب شد و به*حمدالله در ماه*های اول توانست درصد بالایی از این طرح را به اجرا برساند. سردار شوشتری سرانجام جان خودش را هم در ارتباط با همین طرح فدای انقلاب کرد که البته خون شهید شوشتری و همراهان ایشان ضامن امنیت منطقه شده است. الحمدالله ما امروز از اشراف اطلاعاتی خوبی در جنوب شرق کشور برخورداریم و با تکیه بر این موضوع، تیم*های عملیاتی متعددی که برای ترور و ایجاد ناامنی در منطقه به کشورمان وارد می*شدند که همگی شناسایی و کشف و در نهایت یا منهدم و یا دستگیر شدند. - ویژگی* بارز شهید شوشتری چه بود؟ شهید شوشتری یک سردار و فرمانده جامع بود؛ یعنی تمام خصوصیات یک سردار و فرمانده کامل در ایشان وجود داشت. شهید شوشتری فردی مردم*دار، خوش*فکر، واقع*نگر، مهربان و متدّین بود. همه شاخصه*ها و خصوصیات یک سردار کامل در این شهید وجود داشت.
    - از زمان شهادت ایشان خاطره*ای دارید؟ من هم قرار بود در همایش وحدت اقوام و طوایف به همراه شهید شوشتری حضور پیدا کنم و به ایشان هم موضوع را گفتم. شهید شوشتری هم به من گفت "شما هم تشریف بیاورید." روز قبل از همایش، من در تهران برنامه*ای داشتم و به تهران آمدم. قرار بود بعد از اتمام کارم با سردار شوشتری به همایش برویم. شهید شوشتری به من گفت "من پس*فردا با حضرت آقا ملاقات دارم"؛ ایشان عضو هیأت مرکزی کنگره شهدای خراسان هم بود و به همین خاطر می*بایست خدمت مقام معظم رهبری می*رسید. من گفتم من هم می*خواهم در همایش حاضر باشم. شهید شوشتری گفت "من پس*فردا برای ارائه گزارش به رهبری می*بایست به تهران بیایم. اگر شما تشریف بیاورید من دیگر نمی*توانم به تهران بیایم"؛ پرسیدم: چرا؟ شهید شوشتری گفت "بالاخره شما آن*جا هستید و من هم باید با شما باشم و نمی*توانم به جلسه حضرت آقا برسم"؛ این شد که من سفر خودم را لغو کردم. فردای آن روز صبح زود برای شرکت در جلسه*ای به سمت ستادکل رفتم؛ از ستاد نیروی زمینی که خارج شدم با سردار شوشتری تلفنی صحبت کردم. فکر کنم ساعت 7:15 تا 7:30 بود. به ستادکل نیروهای مسلح که رسیدم دوباره با من تماس گرفتند. گوشی را که برداشتم دیدم راننده و محافظ سردار شوشتری با اضطراب و استرس بسیار صحبت می*کند. او گفت "یک اقدام انتحاری انجام شده و سردار شوشتری به شهادت رسیده*اند"؛ گفتم پس گوشی را به سردار محمدزاده بده؛ گفت "ایشان هم به شهادت رسیدند..." بله! ما هم جزو مدعوینی بودیم که باید در آن همایش شرکت می*کردیم، اما انگار لایق شهادت نبودیم.
    - آمادگی رزمندگان در مناطق عملیاتی جنوب شرق و شمالغرب چطور است؟ روحیه رزمندگان سپاه واقعاً در شمالغرب و جنوب شرق همانند دوران دفاع مقدس است. همان ازخودگذشتگی*ها، ایثارگری*ها و شهادت*طلبی*هایی که آن زمان بود را الان هم می*بینیم. دقیقاً همان خصوصیات و همان وضعیتی را که در دوران مقدس شاهد بودیم، الان هم در این مناطق وجود دارد. انتهای پیام/
    وقتی "مجازی" دل بستی....
    مجازی وابسته شدی...
    و "مجازی" عاشق شدی ....
    منتظر روزی باش که "واقعی" دل بکنی....
    "واقعی" بُـغض کنی ....
    و "واقعی" اشک بریزی و ......

2. 3 کاربر از پست مفید زیاد جدی نیست سپاس کرده اند .

please help sistan (پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۳),sistan (پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۳),هامون (پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۳)

کاربر ســایت
    سطح
    55
    دستاوردها:
    سپاس ها
    1,230
    حالت من
    Narahat
    سردار عراقی عنوان کرد: 26 مهر 1393 ساعت 15:28

برگزاری یادواره فرماندهان شهید نیروی زمینی سپاه/ امنیت پایدار مردمی در مرزها برقرار است

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: یادواره فرماندهان شهید نیروی زمینی سپاه و پنجمین سالگرد شهادت سرلشکر نورعلی شوشتری دوشنبه 28 مهر ساعت 9:30 با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و خانواده شهدا در حسینیه ستاد نیروی زمینی سپاه برگزارمی شود.
    به گزارش خبرنگار امنیتی دفاعی دفاع پرس سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در نشست خبری که عصر امروز برگزار شد با اشاره به این مطلب گفت: در بخش امنیت ملی هر کشوری مولفه های خاص خود را دارد که در کشور ما یکی از این مولفه ها حضور نیروهای مسلح و مقتدر در سراسر کشور است، موضوعی که از ابتدای انقلاب تاکنون توسعه یافته است. وی افزود: نیروی زمینی سپاه بنا به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در مناطق شمال، غرب، جنوب شرق و غرب کشور مشغول ایجاد امنیت پایدار است. جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه مولفه دیگر کشورمان را در بحث امنیت ملی استفاده از اقوام و قومیت های مختلف دانست و ادامه داد: کشور ما به جهت آنکه از تنوع قومی و مذهبی متعددی برخوردار است نیروی زمینی سپاه در راستای ایجاد امنیت پایدار توانسته است ظرفیت های اقوام و قومیت های متعدد استفاده کند لذا شاهد هستیم در مناطق یاد شده طرح شهید شوشتری که استفاده از طوایف مختلف در برقراری امنیت بود در حال پیگیری و اجرا است. سردار عراقی تاکید کرد: امروز 90 درصد امنیت مناطق مورد اشاره توسط عزیزان اهل سنت در کنار شیعیان منطقه به امنیت نسبی پایدار مردمی تبدیل شده است. به عبارت دیگر با استفاده از طوایف مختلف امروز امنیت پایدار نسبی را داریم. وی با اشاره به اینکه نیروی زمینی هم چنان مشغول برقراری امنیت است خاطر نشان کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر گرامی داشتن یاد و نام شهدا در نظر دارد به منظور ارج نهادن فعالیت های فرماندهان شهید این نیرو یادواره ای به نام شهدای ارزشمند نیروی زمینی سپاه و فرماندهان شهید پیش بینی شده که این مراسم سه شنبه 28 مهر در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار می شود. انتهای پیام/
    وقتی "مجازی" دل بستی....
    مجازی وابسته شدی...
    و "مجازی" عاشق شدی ....
    "واقعی" بُـغض کنی ....

4. 3 کاربر از پست مفید زیاد جدی نیست سپاس کرده اند .

please help sistan (پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۳),sistan (پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۳),هامون (پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۳)

کاربر ســایت
    سطح
    55
    دستاوردها:
    سپاس ها
    1,230
    حالت من
    Narahat
    این تاپیک اختصاصی جناب اذری محترم هست در رابطه با بخشی از فلسفه بسیج
    وقتی "مجازی" دل بستی....
    مجازی وابسته شدی...
    و "مجازی" عاشق شدی ....
    "واقعی" بُـغض کنی ....

6. کاربر روبرو از پست مفید زیاد جدی نیست سپاس کرده است .

sistan (پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۳)

مدیر ارشد سایت مدال ها:
    Community Award

سطح
    63
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 47.0%
    دستاوردها:
    سپاس ها
    1,845
    سپاس شده 1,737 در 567 پست
    تشکر از اینکه به موضوعات روز می پردازید بنظرم ما قبلا مناسبت ها را بیشتر کار می کردیم

اگرچه باده فرحبخش وبادگلبیزاست-به بانگ چنگ مخورمی که محتسب تیزاست

صراحی ای وحریفی گرت به چنگ افتد = به عقل نوش که ایام فتنه انگیزاست

درآستین مرقع پیاله پنهان کن =که همچوچشم صراحی زمانه خونریزاست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)